Koncert muzyki klasycznej

We wtorkowy poranek 7 maja b.r. w naszej placówce odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu pedagogów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku - Zdroju.

Na wiolonczeli zagrała pani Anna Czarnomska - Połomka, na skrzypcach pani Emilia Kopeć, a na pianinie elektrycznym pan Paweł Korepta, który również pełnił rolę konferansjera.
Pan Korepta poprowadził nas przez muzykę włoską, wiedeńską, francuską, kończąc na naszym regionie świętokrzyskim. Podczas koncertu zaprezentowane zostały instrumenty, ich budowa oraz indywidualne brzmienie. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i żywo reagowali na prezentowane utwory.

Drodzy Rodzice! Trwają już zapisy do Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku - Zdroju. Jest to atrakcyjna alternatywa popołudniowych zajęć dla Waszych pociech, z dala od elektronicznych uzależniaczy. Nauka ta zapewnia wszechstronny rozwój dzieci, kształtuje pamięć, poprawia koordynację ruchową i co bardzo ważne - wzmacnia zdrowie emocjonalne i pomaga radzić sobie ze stresem. Polecamy!

Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej szkoły. Koncerty na żywo są nietuzinkowym wydarzeniem i możliwością obcowania z profesjonalnymi muzykami. Repertuar trafnie dobrany do młodego odbiorcy spowodował, że trudno było nam zakończyć to niecodzienne spotkanie. Liczymy na kolejne.

Autor: Agnieszka Dudek, Iwona Jaroń