Wielki sukces uczniów naszej szkoły - laureaci konkursów przedmiotowych

Jak co roku nasi uczniowie wzięli liczny udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Konkursy są trzyetapowe, udział w ostatnim to naprawdę wielkie wyzwanie.

Ponieważ w naszej szkole praca z uczniem zdolnym to jeden z priorytetów, wyzwanie zatem się powiodło. Troje uczniów uzyskało tytuł LAUREATA plasując się na czołowych miejscach w województwie. Mistrzynią języka angielskiego okazała Leila Kucharz z 6b, wspierana przez panią Annę Kurzeję, matematykę najlepiej zna Weronika Wielogórska z 8b pracująca pod okiem pani Danuty Nowak, a genialnym historykiem okazał się Franciszek Hopek z 7b, uczeń pani Katarzyny Rusak - Szumilas.
W piątek 26 kwietnia nasi laureaci wraz z dumnymi nauczycielkami i wzruszonymi rodzicami wzięli udział w uroczystej gali w Kielcach. Świętokrzyski kurator oświaty, pan Piotr Łojek, powiedział zebranym młodym ludziom, że są elitą, a gala jest ukoronowaniem wielkiego trudu włożonego w doskonalenie umiejętności i talentów. Podziękowania za stworzenie warunków do nauki usłyszeli też nauczyciele, rodzice i dyrektorzy szkół. Były przemówienia, oklaski, medale i dyplomy. To wielki zaszczyt mieć możliwość uczestniczenia w takiej uroczystości, reprezentując tak mocny skład z PSP2 w Busku - Zdroju. Aż jest apetyt na więcej!
Młodzi zdolni to tacy naukowi celebryci, toteż podczas gali dostępna była tzw. ścianka, na której my też stanęliśmy w blasku fleszy.

Autor: Anna Kurzeja, Danuta Nowak, Katarzyna Rusak - Szumilas