Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju

28-100, Busko-Zdrój, ul. Janusza Korczaka 13 tel.: 41 378 33 37 e-mail: sp2@oswiata.busko.pl

Bartłomiej Molęda wicemistrzem województwa

W piątek, 24 września, odbyły się Finały Wojewódzkie Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Długich, w których uczestniczyła reprezentacja PSP nr 2 w Busku-Zdroju pod opieką pani Agnieszki Mączyńskiej.

Biegi odbywały się na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach. Rywalizowali ze sobą zawodnicy z całego województwa. Uczniowie szkoły PSP nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju,w składzie: Zuzanna Pyrz kl.VI a, Paweł Paluch kl.IV a, Wiktor Anyż kl.IV a, Jan Durnaś kl.IV c i Bartłomiej Molęda kl.VII b, zaprezentowali się bardzo dobrze.

Reprezentacja PSP nr2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju z trenerką Agnieszką Mączyńską

Najlepiej wypadł Bartłomiej Molęda, który po zaciętej walce na finiszu biegu na dystansie 1000 m zajął II m., zdobył srebrny medal i wicemistrzostwo województwa w kategorii rocznik 2008.

Bartłomiej Molęda na II miejscu podczas dekoracji

Paweł Paluch zajął V, a Jan Durnaś VI miejsce na dystansie 600 m w kategorii chłopcy rocznik 2011.