Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Dzieci w Szachach

W dniach 11-12 grudnia 2021 roku odbywał się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Dzieci w Szachach.

Otwarcie turnieju

Młodsza drużyna szachowa

Organizatorem Igrzysk byłWojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Współorganizatorami byli Kuratorium Oświaty Kielce, Świętokrzyski Związek Szachowy, Urząd Gminy Miedziana Góra, Zespół Szkół Kostomłoty Drugie, Klub Szachowy LUKKS Miedziana Góra. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Pierwszego dnia zawodów nasza szkołę reprezentowali Wiktor Partyka i Mieszko Malinowski. Wiktor z przemyślaną strategią pokonywał rywali, uległ tylko zawodnikowi z I kategorią szachową Jakubowi Herka i wywalczył bardzo dobre II miejsce. Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów. Niestety z powodu choroby Szymona Kaczora nie wzięliśmy udziału w klasyfikacji zespołowej.

Wiktor odbiera puchar, dyplom i medal

Wiktor w czasie pojedynku z Mieszkiem

W drugim dniu zawodów nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Wojciech Partyka, Jan Durnaś i Wiktor Anyż. Bardzo waleczną postawę zaprezentował Wojtek, odrzucił propozycje remisu z najlepszym zawodnikiem i walczył do końca o zwycięstwo. W klasyfikacji końcowej zdobył IV miejsce.

Wojtek walczy o zwycięstwo z najsilniejszym zawodnikiem

Wojtek odbiera dyplom i medal

Dla Jaśka i Wiktora Igrzyska były prawdziwym wyzwaniem, zmierzyli się z zawodnikami z II i III kategorią szachową. Zaprezentowali bardzo dobry poziom gry czego wymiernym efektem było uzyskanie przez nich V kategorii szachowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiktor w pojedynku z zawodnikiem z II kategorią

Jan w starciu z rywalem

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dziadkom uczniów za możliwość przetransportowania zawodników na Turniej do Kostomłotów.

Wioletta Kumor