Spotkanie z panią bibliotekarką

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Busku - Zdroju, dnia 23 kwietnia 2024 r. w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia na temat zdrowego odżywiania.

Pani Ewa Tarapata przy pomocy teatrzyka kamishibai zapoznała dzieci z treścią bajki pt. „Słodkie kłopoty łakomej wiewiórki”, po której wywiązała się rozmowa na temat wpływu zdrowego i niezdrowego odżywiania na nasz organizm. Następnie przedszkolaki wymieniały produkty spożywcze, które królują w ich diecie oraz te których powinny unikać.
W drugiej części zajęć pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom piramidę zdrowego odżywiania oraz omówiła, które produkty spożywcze powinno jeść się najczęściej, a które jak najrzadziej. W ramach zajęć plastycznych dzieci utrwalały swoja wiedzę poprzez wycięcie obrazków przedstawiających różne produkty spożywcze, a następnie przyklejenie w odpowiedniej rubryce ze zdrowym lub niezdrowym jedzeniem. Na zakończenie lekcji bibliotecznej uczniowie klasy zero rysowali na wydrukowanym talerzu produkty spożywcze, które warto jeść każdego dnia, aby dbać o swoje zdrowie.
Zajęcia wzbogaciły wiedzę dzieci na temat zdrowego odżywiania oraz jego wpływu na młody organizm, który wciąż się rozwija.

Autor: Monika Koszela