XVIII Gminny Konkurs Literacki dla klas III

22 kwietnia odbył się w naszej szkole, już po raz osiemnasty, Międzyszkolny Konkurs Literacki dla klas III. W konkursie wzięło udział 10 uczniów ze Szkół Podstawowych Gminy Busko - Zdrój:            PSP Nr 2 w Busku - Zdroju, PSP Nr 1 w Busku - Zdroju, PSP Zbludowice, ZPO Dobrowoda, PSP Szaniec, ZPO Kołaczkowice.

Konkurs zainaugurowała pani dyrektor Małgorzata Chrzanowska, która serdecznie przywitała wszystkich uczestników konkursu.
W tegorocznej edycji uczestnicy wykazali się znajomością książki „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego. Po wysiłku umysłowym, podczas gdy komisja sprawdzała prace, uczniowie zostali zaproszeni na mały poczęstunek oraz projekcję filmu.
Najlepsi okazali się:

I miejsce: Dominik Łukasik PSP Nr2 w Busku - Zdroju

II miejsce: Lidia Janicka PSP Nr 1 w Busku - Zdroju

III miejsce: Adam Jędracha PSP Nr 1 w Busku - Zdroju

Wyróżnienie:

Justyna Sztorc PSP Zbludowice

Jan Zieliński ZPO Dobrowoda

Adam Zawada PSP Nr 2 w Busku - Zdroju

Karina Bułaj PSP Nr 2 w Busku - Zdroju

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz książkami.
Jako organizatorzy, serdecznie dziękujmy uczestnikom konkursu za doskonałe przygotowanie, dyrekcji naszej szkoły, nauczycielom oraz członkom komisji za okazaną pomoc podczas prac konkursowych.

Autor: Ewelina Ciślak, Marzena Gzyl, Anna Wilk