Warsztaty świetlicowe: „Złość mówi: dość!”

O tym, jak ważna jest umiejętność radzenia sobie ze złością, przekonał się chyba każdy z nas. Albo był świadkiem niemiłych wydarzeń lub sam takowe stwarzał.

Podczas zajęć świetlicowych staraliśmy się bliżej przyjrzeć tej emocji. W tym celu zaprosiliśmy panią Ewę Tarapatę z Biblioteki Pedagogicznej w Kiecach (filia w Busku - Zdroju), która przedstawiła nam za pomocą teatrzyku kamishibai bajkę pt. „Złość mówi: dość!”. Opowiadała ona o przygodach prosiaczka, który złościł się, ale nie umiał powiedzieć, dlaczego. Po jej wysłuchaniu, omówiliśmy wydarzenia z bajki oraz usystematyzowaliśmy sposoby radzenia sobie ze złością. Na koniec pokolorowaliśmy rysunek wulkanu, który obrazował etapy wzrostu naszej złości.
Efektywne zarządzanie złością to wyraz troski o samego siebie i o otoczenie. Zajęcia te na pewno poprawią komunikację między uczniami w trakcie zajęć świetlicowych.

Autor: Wychowawcy świetlicy