List do Rodziców i Opiekunów

Szanowni Państwo, Rodzice/Opiekunowie

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi MEN dotyczącymi organizacji pracy jednostek systemu oświaty szkoła realizuje podstawę programową poprzez kształcenie na odległość.

Nauczyciele pracują zgodnie z własnym planem lekcji. Treści przekazywane uczniom będą tak dobrane przez nauczycieli uczących, aby zapewniały higienę pracy ucznia, a metody pracy były dostosowane do zminimalizowania czasu przebywania uczniów przy monitorze komputera.

W związku z tym:

1. W okresie kształcenia na odległość w Szkole głównym kanałem informacji i komunikacji nauczycieli z uczniami/rodzicami jest dziennik internetowy Librus. Każdy nauczyciel ma obowiązek sprawdzać wiadomości w dzienniku Librus w godz. 8.00 do 12.00 każdego dnia pracy.
  2. W celu odbierania informacji od rodziców oraz uczniów przez nauczycieli należy korzystać ze służbowego konta e-mailowego utworzonego na Microsoft Office 365, które zostało udostępnione rodzicom/uczniom.
  3. Nauczyciele pełnią dyżury zgodnie z planem lekcji w danym dniu. W tym czasie prowadzą konsultacje: za pomocą poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych i dziennika internetowego, usługi Office 365. Kontrolują postępy uczniów w nauce, przesyłają materiały, odbierają informacje od uczniów i ich rodziców.
  4. W celu umożliwienia uczniom pracy z wykorzystaniem materiałów przesłanych przez nauczycieli oraz sposobów wysyłania rozwiązanych zadań w Librusie i Office 365, rodzice uczniów proszeni są o uaktywnienie kont swoich dzieci. Praca w dzienniku Librus przebiega w całości wyłącznie na koncie ucznia. W przypadku braku kont uczniowskich komunikacja będzie utrudniona. Na bieżąco proszę o kontakt z wychowawcą klasy.
  5. Informacje dotyczące przesyłania materiału do realizacji w ramach kształcenia na odległość będą kierowane poprzez moduł Wiadomości w klasach I-III uczniom i ich rodzicom, a w klasach IV-VIII uczniom, z wykorzystanie także interfejsu lekcyjnego i usługi Office 365. Wiadomości z materiałami na dzień następny będą przesyłane w dniu poprzedzającym planowaną lekcję do godziny 15.00. Podajemy temat realizowanej lekcji oraz załączamy materiały dydaktyczne, sposób ich wykorzystania przez uczniów. W pracy wykorzystujemy platformy edukacyjne rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej m. in. Zintegrowaną Platformę Edukacyjną oraz dodatkowo strony CKE i materiały prezentowane w programach i na stronach internetowych telewizji publicznej i radiofonii, a także inne materiały przygotowane przez nauczycieli. Zadania wykonane przez uczniów odbierane będą przez platformę Librus lub usługę Office 365. Nauczyciele klas I-III mają obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, formach i sposobach realizacji nauki w domu. Zintegrowana Platforma Edukacyjna pozwala nauczycielom na bieżąco monitorować postępy uczniów w nauce.
  6. Nauczyciele po dokonaniu analizy zasad oceniania i wprowadzeniu dodatkowych zapisów poinformują rodziców i uczniów o formach i sposobach oceniania obowiązujących w czasie kształcenia na odległość.
  7. Prosimy Rodziców o sprawdzanie na bieżąco informacji umieszczonych w dzienniku Librus i kontaktu z wychowawcą.
  8. Proponujemy Państwu możliwość skorzystania z konsultacji z pedagogiem, psychologiem i logopedą szkolnym poprzez dziennik elektroniczny Librus. Proszę w miarę potrzeb kontaktować się ze specjalistami wysyłając wiadomość z konta rodzica. W przypadkach wymagających głębszej diagnozy specjaliści skontaktują się telefonicznie.

psycholog szkolny - Klaudia Marek

pedagog szkolny - Anna Kolarz

logopeda - Edyta Lichota

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-12.00 wiadomości będą odczytywane i wysyłane do konkretnego nadawcy.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku-Zdroju
Dariusz Kumor