Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Jak biegać lepiej niż biegam? - zadanie ósme w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

8 kwietnia 2024 r. klasa 1c zrealizowała ósme zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego – „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie.”

Na początku lekcji uczniowie wysłuchali mini wykładu dr Magdaleny Jarzębowskiej, z którego dowiedzieli się jak szybko biega człowiek oraz które zwierzęta są najszybsze.
Następnie klasa bawiła się w zwierzęce kalambury. Każdy z uczestników wylosował obrazek innego zwierzątka i na sygnał nauczyciela poruszał się w sposób charakterystyczny dla danego zwierzęcia.
Później uczniowie przygotowywali się do treningu poprzez rozgrzewkę. Dzieci bawiły się w berka, zabawę „wilk i owce” oraz wykonały ćwiczenia bieżne i przy drabinkach. Następnie pierwszoklasiści prezentowali różne ćwiczenia przygotowujące do wyzwania biegowego. Dzieci poznawały swoje umiejętności biegowe podejmując wyzwania biegowe: próbę szybkości, próbę wytrzymałości oraz szybkościowo - zręcznościową. Uczniowie dopingowali się wzajemnie, a na zakończenie porównywali swoje wyniki z poszczególnych konkurencji. Po testach sportowych pierwszoklasiści wykonali ćwiczenia uspokajające oddechowe i rozciągające.
Uczniowie z zajęć dowiedzieli się co można robić, żeby lepiej biegać, od czego powinno się rozpocząć trening biegowy, dlaczego ważna jest rozgrzewka i jak powinno się kończyć trening.

Autor: Anna Wesołowska