Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

„Wiosna kolorami malowana”

Powoli wyczuwamy wiosnę w powietrzu. Wiosna to czas budzącego się życia, kiedy natura rozkwita i rozwija się w pełni swojego potencjału.
W dniu 21 marca 2024 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej ,,Sensoryczna zabawa zmysły udoskonala” pt. „Wiosna kolorami malowana”.

Bohaterką naszych zajęć stała się folia bąbelkowa. Dzieci z folii bąbelkowej wycinały duże szablony atrybutów wiosny, np. słońce, chmury, trawa. Wszystkie elementy przyklejały na arkusz papieru, a następnie malowały je farbami za pomocą pędzla lub rąk.
Nasze aktywności z folią bąbelkowa to był prawdziwy festiwal kolorów. Działania plastyczne z wykorzystaniem folii to nie tylko ciekawa i odmienna forma artystyczna, ale to przede wszystkim doskonałe ćwiczenie na stymulację zmysłu dotyku oraz wzroku. Zabawy z folia usprawniają motorykę małą, koordynacje wzrokowo – ruchową oraz rozbudzają kreatywność. Takie działania pozwalają w pełni rozwijać potencjał twórczy każdego dziecka.
Do pracy wykorzystaliśmy również wytłaczanki po jajkach dzięki którym powstały piękne krokusy oraz inne materiały takie jak: plastelina, filc, materiały, wata itd. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności wszystkich uczestników powstała bardzo ciekawa praca.

Autor: Agnieszka Siepracka, Marcelina Płonka