Dzień dinozaura w klasie „0”

Co roku 26 lutego na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura. Mimo, że te prehistoryczne stworzenia wymarły wiele milionów lat temu, to nadal fascynują zarówno dzieci jak i dorosłych.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć edukacyjnych poznały historię dinozaurów, dowiedziały się, kiedy żyły, czym się żywiły oraz jak wyglądały. Dzieci rozmawiały na temat pracy archeologa, paleontologa, następnie same dokonywały odkryć paleontologicznych, które sprawiły im wiele radości. Jako dopełnienie wiedzy, mali uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt.” Kazio i popularne dinozaury” dzięki któremu zapoznały się z cechami szczególnymi wybranych dinozaurów, a także utrwaliły nazwy prehistorycznych gadów. Układały puzzle przedstawiające szkielety, a na koniec kolorowały postacie dinozaurów według własnego pomysłu.

Autor: Monika Koszela