Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Jak założyć ogródek warzywny?

To umiejętność, której będą się uczyć członkowie koła biologicznego w ramach realizacji projektu. Uczniowie zdobyli już wiedzę teoretyczną na temat zakładania ogródka warzywnego i uprawy warzyw prowadząc rozmowy z mieszkańcami naszego regionu.

Pradziadkowie, dziadkowie, sąsiedzi okazali się bezcennym źródłem informacji. Zebrane materiały posłużyły uczniom do ustalenia planu działań, jakie muszą podjąć, by osiągnąć główny cel. Zaczęliśmy od wytyczenia koło szkoły terenu pod uprawę. Następnie, po konsultacjach z nauczycielami geografii i chemii, ustalaliśmy jakość gleby wykonując m.in. pomiar pH gleby. Sprawdziliśmy, jakie warzywa lubią takie warunki glebowe i podjęliśmy decyzję o konieczności dostosowania gleby pod uprawę warzyw.

Autor: Aleksandra Moskal