Dzień Klocków LEGO w naszej szkole

By uczcić klocki LEGO, kochane przez miliony dzieci, a także starsze osoby, ustanowiono Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO. Przypada on 28 stycznia.
W 2024 roku, dokładnie 28 stycznia, minie 66 lat, odkąd Duńczyk Ole Kirk Christiansen, cieśla z zawodu, opatentował pomysł na ten sławny, klasyczny klocek LEGO z ośmioma wypustkami. Właśnie tego dnia zmienił oblicze rynku zabawkowego, dając życie obecnie najpopularniejszym klockom na świecie.

LEGO to wspaniała rozrywka dla dzieci i prezent dla dorosłych - warto więc świętować ten dzień, bawiąc się i budując!

W naszej szkole przypomnieliśmy uczniom o tym święcie i zachęciliśmy ich do wspólnego spędzenia czasu z klockami LEGO.
W 2024 roku Dzień LEGO wypada w niedzielę, w związku z czym samorząd szkolny zaproponował przeniesienie zabaw z klockami na 29 stycznia – w poniedziałek. Chętni uczniowie przynieśli swoje klocki Lego i zaprezentowali je swoim kolegom w klasach oraz podczas przerw na szkolnych holach - przygotowaliśmy na nich w tym celu odpowiednie kąciki zabaw.
Uczniowie pochwalili się różnymi zestawami lego. Mogliśmy podziwiać typowe zestawy zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców: figurki lalek, wesołe miasteczko, domki, zamki, kwiaty, kolekcje zwierząt, samoloty, rakiety, statki, samochody osobowe i terenowe - małe i duże zestawy złożone z wielu elementów.
Również na lekcjach w młodszych klasach wychowawczynie zachęciły uczniów do kreatywnej zabawy i budowania swoich autorskich projektów oraz gotowych zestawów. Dzień upłynął nam w miłej atmosferze, było mnóstwo wesołej edukacyjnej rozrywki.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Lego 2024 wszystkim życzymy dużo LEGO i celebrowania kreatywności z wykorzystaniem klocków w towarzystwie najbliższych.
Warto zainteresować się tą formą spędzania wolnego czasu, gdyż ma ona wiele zalet. Dzięki klockom LEGO dzieci nabywają wiele umiejętności, do których m.in. należą: nauka kolorów, liczenia oraz rozpoznawania kształtów, pobudzanie wyobraźni, spostrzegawczości i rozwój kreatywności, nauka cierpliwości i osiągania celu małymi kroczkami, wsparcie rozwoju manualnego, nauka pracy w grupie, koncentracja i wyciszenie, co wpływa pozytywnie na zachowanie dziecka.
Znajdźcie zatem czas na zbudowanie czegoś wyjątkowego razem z klockami LEGO i cieszcie się świętem konstrukcji!

Autor: Samorząd Szkolny