Dzień Klocków Lego

Międzynarodowy Dzień Klocków Lego przypada w tym roku w dniu 29 stycznia. Nasza szkoła postanowiła się włączyć w obchody tego dnia, podczas zajęć świetlicowych.

Uczniowie zostali zapoznani z historią powstania fabryki, jej twórcami oraz najnowszymi trendami firmy. Jedno jest pewne, firma LEGO w swojej karierze miała chwile wielkich sukcesów oraz falę porażek. Jednak nigdy się nie poddała. Dlatego produkuje klocki o najlepszej jakości, uwielbiane na całym świecie, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.
Uczniowie w trakcie zajęć świetlicowych, wspólnie budowali najróżniejsze konstrukcje według własnego pomysłu, ale również ściśle według instrukcji. Bawili się skonstruowanymi autami, postaciami oraz budowlami. Dziewczynki przyniosły swoje zestawy, wyposażone w liczne elementy dekoracyjne.
Moglibyśmy codziennie się tak bawić! Wiemy dobrze, że klocki te uczą cierpliwości, zorganizowania i planowania. Najmłodsi mogli uczyć się rozróżniać kolory kształty. Nie bez znaczenia jest również wyciszenie, które osiągamy podczas wytężonej pracy wyobraźni. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszym świecie pełnym multimediów, migających i mieniących się światełek.

Autor: Wychowawcy świetlicowi