Dzień Piżamy w naszej szkole!

W naszej szkole tradycją stało się obchodzenie nietypowych świąt, które planuje Samorząd Szkolny na początku roku i umieszcza w kalendarium na każdy miesiąc.

19 stycznia 2024 roku upłynął pod znakiem piżamy. Przypomnieliśmy uczniom, że dzień w piżamach to część ogólnopolskiego wydarzenia, które organizuje fundacja, „Gdy Liczy się Czas".  Założona została przez rodziców dzieci, które chorowały lub chorują na chorobę nowotworową i przebywają nieraz przez długi czas w szpitalach na oddziałach onkologicznych.
Akcja ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że strój, który jest przeznaczony tylko do spania, dla dzieci przebywających w szpitalach stanowi codzienny ubiór, w którym uczą się, bawią i odpoczywają. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych staje się zatem znakiem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, tego dnia zmieniamy nasze codzienne ubranie w piżamę. Chcemy w ten sposób uwrażliwić uczniów na problemy innych, uczyć ich empatii i zrozumienia.
Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych, i tych starszych podjęła to nietypowe wyzwanie i pojawiła się w naszej szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kolorowych kombinezonach piżamowych. Wśród nietypowych strojów były misie, króliki, tygrysy, żabki i inne postaci z krainy bajek z uszami, rogami i ogonkami, w gwiazdki, paski, cętki i kropki w różnych kolorach. Niektórzy założyli swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Zabrali też do szkoły swoje podusie i przytulanki. Oczywiście niecodzienny ubiór musiał być zgodny z regulaminowym strojem ucznia.
To był wyjątkowy dzień, który oprócz dobrej zabawy miał głębszy przekaz; zwrócił uwagę na zdrowie i dbanie o nie, a ponadto wpisał się w zorganizowaną przez wolontariat naszej szkoły akcję charytatywną dla dzieci chorych z oddziału Onkologii i Hematologii w Kielcach.
Dziękujemy wszystkim wychowawcom za włączenie uczniów w tę akcję oraz rodzicom, którzy wykazali się wyrozumiałością, dobrym humorem i pozwolili swoim pociechom przyjść do szkoły w piżamach. Mamy również nadzieję, że widok nauczyciela w piżamie wywoła na Państwa twarzach uśmiech.

Autor: Opiekunki SU