KUBUSIA PUCHATKA UWIELBIAMY!

W dniu 18 stycznia Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku Zdroju przeniosła się do magicznego świata stworzonego przez A.A. Milne'a, aby obchodzić Dzień Kubusia Puchatka. Wydarzenie to zorganizowano dla uczniów klas 0 - III, a atmosfera w szkole była radosna i wypełniona uśmiechami najmłodszych.

Wyeksponowany przed szkołą Kubuś Puchatek, siedzący przy szkolnej ławce, od samego rana witał wszystkich uczniów. Korytarze szkolne ożyły kolorami, gdyż ozdobione były pracami dzieci oraz cytatami z kultowej książki.
Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie. Choć trochę niezdarny i - jak sam mówi - jest misiem o małym rozumku, to kochają go miliony dzieci na całym świecie. 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, bo data nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca „Misia o bardzo małym rozumku”. Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku. Od tamtego czasu dzieła pisarza przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy. Brytyjski autor napisał przygody małego misia i jego przyjaciół dla swojego syna Christophera. Jedna z zabawek dziecka - pluszowy miś Winnie stał się pierwowzorem dla Kubusia.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w licznych akcjach tego dnia:

• w bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna dla zerówki z naszą bibliotekarką panią Eweliną Ciślak. Świętowanie rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom genezy tego święta. Dzieci z uwagą słuchały opowieści o wieczne głodnym amatorze miodu Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Układały puzzle, pokonywały labirynt, kolorowały Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, a także pląsały w rytm muzyki. Oczywiście nie obyło się bez czegoś słodkiego. Tak jak Puchatek, wszystkie dzieci lubią małe, co nieco;
  • w salach odbyło się klasowe oraz międzyklasowe głośne czytanie fragmentów utworu A.A. Milne'a pt: „Kubuś Puchatek”;
  • klasy odwiedziła również pani Ewa Tarapata z Biblioteki Pedagogicznej w Busku - Zdroju, która przeprowadziła lekcje biblioteczne, połączone z interaktywnymi zabawami, quizami i zagadkami;
  • w klasach odbywały się pogadanki oraz rozmowy na temat myśli zawartych w przedmiotowej książce. Zwrócono uwagę na ważną rolę przyjaźni w życiu każdego człowieka.

Dzień Kubusia Puchatka w naszej szkole był nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również kolejnym dowodem na to, że literatura inspiruje i rozwija na wielu płaszczyznach.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

Autor: Organizatorzy