Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju

28-100, Busko-Zdrój, ul. Janusza Korczaka 13 tel.: 41 378 33 37 e-mail: sp2@oswiata.busko.pl

Finał Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci w Turnieju Szachowym

Jesteśmy również niesamowicie dumni z postawy i wyników naszych młodszych zawodników biorących udział w Finale Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci w Turnieju Szachowym.

03 grudnia 2023r. na Turnieju naszą szkołę reprezentowali: Hania Szczerba, Natalia Karczewska, Maria Pluta, Wiktoria Mystek, Adam Kowalski, Miłosz Wójcik, Fabian Kuźnik, Bartosz Durnaś, Bartosz Kasperek.
Uczniowie mieli szansę zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z województwa świętokrzyskiego. W rocznikach młodszych zawodników rozgrywano zawody tylko indywidualnie.
Z przyjemnością możemy ogłosić, że wicemistrzynią województwa świętokrzyskiego została Hania Szczerba, Adam Kowalski został brązowym medalistą, a Miłosz Wójcik i Natalka Karczewska wywalczyli zaszczytne 5 miejsce.
Waleczność, chęć rozwoju, zaangażowanie naszych młodych szachistów pozwala przypuszczać, że z roku na rok reprezentacja naszej szkoły będzie osiągać coraz lepsze wyniki. Gratulujemy wszystkim dzieciom wspaniałej gry i życzymy dalszych sukcesów!
Należy zwrócić uwagę, że zdecydowanie jesteśmy liderem w ilości zawodników ze szkoły biorących udział w zawodach.

Autor: Wioletta Kumor