Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Projekt edukacyjny „Jestem małym przyjacielem przyrody”

Klasa II c oraz oddział przedszkolny meldują wykonanie kolejnych dwóch punktów z listy zadań.
Punkt 9. Spotkanie z ciekawym gościem - leśniczym.

"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."
H. Zdzitowiecka

We wtorek 21 listopada klasę II c oraz oddział przedszkolny odwiedzili niezwykli goście: ponowie leśniczy. Na początku spotkania goście zaprezentowali dzieciom mundur galowy oraz strój codzienny leśniczego. Leśnicy opowiedzieli o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Zapoznali dzieci z prawidłowym dokarmianiem ptaków oraz zwierząt zimą. Dzieci dowiedziały się także, dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał długopis z wybranym przez siebie mieszkańcem lasu, a nauczyciele w ramach pomocy przewodniki oraz kolorowanki zwierząt leśnych.
Punkt 14. Udział w akcjach charytatywnych.
Na przełomie października 2023r. uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy II c pod opieką wychowawców przyłączyli się do wsparcia akcji pt. „Ile waży święty Mikołaj?”, której celem jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Uczniowie z chęcią podzielili się swoimi oszczędnościami zgromadzonymi w skarbonkach, w myśl cytatu „Pomagając innym pomagasz i sobie (autor nieznany).”

Autor: Anna Zalewska-Pabis, Monika Koszela