Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Turniej podsumowujący projekt Sportowcy Przyszłości w PSP nr 2 w Busku - Zdroju

W okresie od września do listopada 2023 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku - Zdroju realizowała projekt w ramach konkursu grantowego Sport na Start - edycja II, sfinansowany przez Fundację BGK.

Głównym celem projektu było zachęcenie młodych ludzi do udziału w zorganizowanych, innowacyjnych zajęciach treningowych, które oprócz popularyzacji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, edukowały poprzez uczestnictwo w grach i zabawach, dbając przy tym o aspekty psychologiczne i emocjonalne uczestników. Chcieliśmy wykształcić wśród uczniów naszej szkoły nawyk aktywnego wypoczynku. Mamy nadzieję, że cel osiągnęliśmy!
Turniej sportowy został przeprowadzony w dniu 22 listopada 2023 roku w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym im. Józefa Grudnia w Busku - Zdroju i był podsumowaniem trzymiesięcznych, treningowych zmagań naszych uczniów.
Najpierw uczniowie uczestniczyli w rozgrzewce, która jest niezbędna i zmniejsza ryzyko kontuzji. Później wszyscy uczestnicy zostali pogrupowani na drużyny według wyćwiczonych dyscyplin sportowych. Zaprezentowali zdobyte umiejętności oraz sprzęt, który został zakupiony w ramach projektu. W międzyczasie poznaliśmy historię każdej dyscypliny, a trenerzy zapoznali nas z wrażeniami po przebytych treningach. Następnie rozegraliśmy konkurencje turniejowe w duchu sprawiedliwości i odpowiedzialności. Emocji nie brakowało!
Na podsumowanie turnieju przybyli zaproszeni goście: wiceburmistrz pan Michał Maroński, dyrektor hali sportowej pan Grzegorz Wojciechowski oraz dyrektor naszej szkoły pan Dariusz Kumor - gospodarz wydarzenia. W trakcie przemówień goście gratulowali uczestnikom turnieju zapału do ćwiczeń oraz życzyli dalszych sukcesów sportowych.
Organizatorzy przygotowali niespodzianki dla uczestników rozgrywek. Najpierw był to występ artystyczny uczennicy VI klasy naszej placówki - Leny Matuszewskiej, która w 2022 r. zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w tańcach karaibskich. Po zakończonych rozgrywkach sportowych relaksujący i wyciszający trening przeprowadziła pani Kamila Trzeciak - dyplomowany instruktor jogi.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu projektu. Przede wszystkim trenerom: Agnieszce Mączyńskiej, Lucynie Kozłowskiej, Marzenie Gzyl oraz Robertowi Papajowi za nieskończone pokłady energii, dyrektorowi szkoły Dariuszowi Kumorowi za zaufanie i wspieranie inicjatyw. Uczniom i rodzicom za ich zaangażowanie oraz poświęcony czas.
Chcielibyśmy również podziękować lokalnym przedsiębiorcom: hurtowni spożywczej „Sawa” oraz Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. za ufundowanie wody mineralnej oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci.

Projekt Sportowcy Przyszłości link do filmu

Autor: Agnieszka Dudek, Iwona Jaroń - koordynatorki projektu