Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Projekt „SPORTOWCY PRZYSZŁOŚCI” zmierza do finału!

Dzięki zajęciom pozalekcyjnym, które od września wprowadziliśmy do naszego szkolnego harmonogramu, współpracując z Fundacją BGK, uczniowie doskonalą swoje umiejętności w frisbee, tenisie ziemnym, spikeballu i badmintonie.

To nie tylko unikalna okazja do rozwijania umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych, ale również dbanie o zdrowy tryb życia. Projekty takie wpływają pozytywnie na rozwój uczniów, kształtując ich pasje i umiejętności.
Frisbee - to rzut dyskiem, pełen zwrotów i zaskakujących manewrów. Uczestnicy zajęć doskonalą umiejętności rzutu i chwytu. Ta dynamiczna dyscyplina to prawdziwe wyzwanie dla zręczności i współpracy zespołowej.
Tenis ziemny -podczas zajęć z tenisa ziemnego uczniowie odkrywają magię gry na korcie. Rytmiczne wymiany piłki, skoki i precyzyjne uderzenia kształtują umiejętności nie tylko sportowe, ale także rozwijają zmysł obserwacji i refleks.
Spikeball -to dynamiczna gra, w której szybkie reakcje są kluczowe. Uczestnicy projektu, doskonaląc swoje umiejętności w tej oryginalnej dyscyplinie, uczą się nie tylko współpracy, ale także skupienia i szybkiego podejmowania decyzji.
Badminton - delikatność i szybkość to cechy charakteryzujące tą dyscyplinę. Podczas zajęć uczniowie rozwijają precyzję uderzeń, ucząc się kontrolować siłę i kierunek lotki. Ta elegancka dyscyplina doskonali koordynację ruchową i zdolności strategicznego myślenia.
Pod koniec listopada czeka nas zakończenie projektu „Sportowcy Przyszłości" - finałowy turniej na hali sportowej. To nie tylko czas rywalizacji, ale także okazja do podsumowania zdobytych umiejętności, zawartych przyjaźni i wspólnego świętowania pasji do sportu. Młodzi sportowcy nie mogą się doczekać tego wyjątkowego wydarzenia.

Autor: Agnieszka Dudek, Iwona Jaroń