Przygoda z MegaMisją

Nasza przygoda z projektem MegaMisja rozpoczęła się już w pierwszych dniach września. Uczniowie II grupy świetlicowej realizują plan przez dwie godziny w tygodniu.

Pierwszy dział obejmował poznanie zagadnień korzystania z dostępnych informacji. Pokazywał różne źródła informacji, porządkowaliśmy zdobyte informacje, uczył odróżniania mediów wiarygodnych od niepewnych, wskazywał drogę pozyskiwania potrzebnych informacji oraz odpowiednią ich segregację.
Drugi dział obejmował tematy związane z dzieckiem w sieci. Zdobywaliśmy umiejętność przedstawiania się - nie tylko w sieci, poznawaliśmy zasady skutecznej i grzecznej komunikacji, poznawaliśmy różne style i rodzaje komunikacji oraz próbowaliśmy odróżnić świat fikcji od rzeczywistego.
Po zrealizowaniu każdego tematu, uczniowie pozyskiwali akcesoria oraz ubrania niezbędne do wyposażenia naszego nowego internetowego przyjaciela Psotnika. Za sumienne zrealizowanie materiału i zdaniu relacji, nasza grupa otrzymała już od Fundacji Orange paczkę z artykułami papierniczymi, które są nam niezbędne do pracy przy projekcie. Otrzymaliśmy również albumy MegaMisji, do których wklejamy naklejki po zrealizowaniu kolejnych działów.
Realizujemy również dział dodatkowy z zakresu edukacji ekologicznej. Ziemia to nasza planeta i nasz dom. Tematy obejmują zagadnienia dotyczące:
 - znaczenia małych super bohaterów dla naszej Ziemi (owadów i innych zwierząt),
 - wody i jej retencji,
 - klimatu i globalnego ocieplenia,
 - śladu węglowego.
Program MegaMisja jest dla nas uczniów i nauczyciela ciekawą propozycją zajęć świetlicowych podnoszącychkompetencje cyfrowe, medialne i informacyjne.

Autor: Iwona Jaroń