Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Jestem małym przyjacielem przyrody”

Kolejne z działań zrealizowane! W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Jestem małym przyjacielem przyrody” uczniowie klasy IIc wykonali maskotki ze skarpetek. Skarpetki w paski, kropki i pluszowe otrzymały drugie życie. Praca przyniosła dzieciom ogrom frajdy, a skarpetkowe przytulanki wypełnione ryżem lub kaszą okazały się też świetną zabawką sensoryczną.

Uczniowie klasy „0” także nie próżnowały. Wyhodowały własną roślinkę. Celem pracy było poznanie czynników potrzebnych do kiełkowania i wzrostu fasolki. Dzieci z zaciekawieniem codziennie obserwowały jak nasionko kiełkuje. Dbały także, aby miało wodę i dostęp do światła. Dzieci uczą się nie tylko przez zabawę, ale także przez doświadczenia, w których same mogą uczestniczyć.

Autor: Monika Koszela, Anna Zalewska-Pabis