„Sensoryczna zabawa zmysły udoskonala”

17 października odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Sensoryczna zabawa zmysły udoskonala”, które nosiły tytuł: „Festiwal jabłka”.

Podczas zajęć dzieciom towarzyszyły zabawy wzrokowe, dotykowe i smakowe. Pierwszy zaangażowany był zmysł wzroku. Dzieci za pomocą wzroku próbowały różnicować przyniesione owoce pod kątem wyglądu (duże, małe, zielone, czerwone, itp.). Kolejnym etapem było zaangażowanie zmysłu dotyku, który posłużył do określenia skórki owocu (gładka, chropowata, śliska). Następnie dzieci wspólnie zastanawiały się, co można zrobić z jabłek. Kolejną częścią zajęć było przygotowanie soku z jabłek, musu oraz surówki. Najpyszniejsze było smakowanie tego, co dzieci przygotowały. Każdy znalazł dla siebie coś pysznego.

Autor: Agnieszka Siepracka, Marcelina Płonka