Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - Jestem małym przyjacielem przyrody

Jak ważną rolę w naszym życiu pełni przyroda każdy z nas doskonale wie. W celu rozwijania zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowania właściwych postaw proekologicznych oraz wzbogacania wiedzy ogólnej o świecie zerówkowicze z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy IIc przyłączyli się do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym - Jestem małym przyjacielem przyrody.

W ramach projektu uczniowie na przełomie września i października zrealizowali 3 wybrane przez siebie zadania z listy 18 możliwych. 9 października uczniowie z oddziału przedszkolnego przystąpili do wykonania odznaki małego przyjaciela przyrody. Zadanie to przyniosło dzieciom wiele radości, zmotywowało do rozmowy o przyrodzie oraz w jaki sposób sami możemy dbać o nią każdego dnia.
Podczas wycieczki do pobliskiego lasu uczniowie z klasy IIc przystąpili do wykonania zadania 4 polegającego na leśnych zabawach. Jak widać na załączonych zdjęciach dzieci bawiły się doskonale, jako poszukiwacze grzybów oraz odkrywcy domków leśnych zwierząt. Dzięki temu spacerowi dzieci poszerzyły swoją wiedzę o mieszkańcach lasu oraz przyrodzie w najbliższej okolicy.

Dzięki mnogości darów jesieni zerówkowicze mogli wykonać kolejne stawiane przed nimi zadanie - malowanie obrazów przyrodą. Przy pomocy kasztanów, gałązek, kwiatów, mchu, liści i wielu innych darów natury stworzyli piękne obrazy przedstawiające przyrodę. Wykonane prace dostarczyły wiele satysfakcji uczniom oraz uwrażliwiły na piękno natury.

Autor: Anna Zalewska-Pabis, Monika Koszela