Dzień Gier Planszowych

W dniu 16 października 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Dzień Gier Planszowych. Wydarzenie to zostało przeprowadzone podczas zajęć świetlicowych.

W ramach obchodów Dnia, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci były zaangażowane w rozgrywki, a towarzyszące im emocje sięgały zenitu. Każdy uczeń miał możliwość spróbowania swoich sił, niezależnie od wieku czy poziomu doświadczenia.
Gry planszowe stanowią nie tylko doskonałą rozrywkę, ale również składnik edukacyjny, który wpływa na rozwój umysłowy i społeczny uczniów. Pomagają one rozwijać umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów oraz strategicznego planowania. Rozwijają przy tym umiejętności społeczne, takie jak komunikacja, współpraca czy empatia.
Zorganizowany Dzień Gier Planszowych przyczynił się do budowy poprawnych relacji między różnymi grupami wiekowymi uczniów, opartych na wzajemnym szacunku i koleżeństwie. Nie bez znaczenia była również rywalizacja z wychowawcami świetlicowymi.
Ten dzień był dla nas szczególny. Dzięki bogatemu wyposażeniu naszej świetlicy w gry planszowe, możemy i będziemy go niejednokrotnie powtarzać.

Autor: Wychowawcy świetlicy