Światowy Dzień Uśmiechu w oddziale przedszkolnym

W piątek 6 października uczniowie z klasy „0” obchodzili radosne święto - Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, stworzonej w 1963 roku.

Uśmiech

Uśmiechajcie się po świecie,
bo uśmiechy, pewnie wiecie,
są jak klucz zaczarowany -
otwierają wszystkie bramy.

Uśmiech ślij ku zimie, wiośnie -
wtedy wkoło jest radośnie!
Od jesieni aż do lata
ziemia w uśmiech twój bogata.

Uśmiech duży, uśmiech mały
smutku niech rozkruszy skały.
I na co dzień, i od święta
o uśmiechu wciąż pamiętaj!

Uśmiech ślij na prawo, lewo...
Nic, że czasem trafi w drzewo.
Zieleń w drzewie jest zaklęta -
zieleń pięknie uśmiechnięta.

I pamiętaj: uśmiech w oku
gwarantuje uśmiech wokół!

autor: Anna Walencik-Topiłko

Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły z uśmiechem przystąpili do wykonywania zadań związanych z symbolem uśmiechniętej buzi. Z łatwością połączyli w pary takie same ikony żółtych uśmiechów czy pokolorowali zgodnie z wskazaną liczbą buźki. Przygotowane zabawy miały każdego przedszkolaka wprawić w dobry nastrój oraz wywołać dużo uśmiechu na twarzy. Dzięki temu świętu dzieci zostały uświadomione, jaką moc kryje w sobie życzliwy uśmiech i optymistyczne podejście do życia. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał medal uśmiechu za wspaniale wykonane zadanie i przekazanie sobie pozytywnych emocji.

Autor: Monika Koszela