Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

MAMY TO!! Sport na Start - nowy projekt sportowy realizowany w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku Zdroju.

Z dużym zadowoleniem przyjęliśmy wiadomość, że nasz projekt "SPORTOWCY PRZYSZŁOŚCI" otrzymał wsparcie Fundacji BGK. Fundacja przyznając nam grant w wysokości 20 tysięcy złotych, otworzyła przed nami nowe możliwości i perspektywy.

Sport na Start to program Fundacji BGK, który ma na celu kształtowanie wśród młodych ludzi nawyku aktywnego wypoczynku i popularyzacji rywalizacji opartej o odpowiedzialność oraz sprawiedliwość. Przeznaczony jest dla dzieci w mniejszych miejscowościach, aby mogły mieć możliwość trenowania dyscyplin, które ze względu na odległość od większych miast lub też ze względu na  brak potrzebnego sprzętu nie są dostępne w ich lokalnej społeczności.

Zatem już od września w naszej szkole będą odbywały się regularne treningi z :

• Tenisa ziemnego
  • Badmintona
  • Ultimate Frisbee
  • Spikeball

W ramach pozyskanych funduszy zakupimy sprzęt niezbędny do przeprowadzenia treningów, zorganizujemy turniej podsumowujący zajęcia oraz wręczymy zawodnikom nagrody. Będziemy popularyzować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, kształcić nawyki aktywnego wypoczynku, promować współzawodnictwo w duchu sprawiedliwości i odpowiedzialności.
Nie możemy się doczekać realizacji projektu, a o szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Sport na Start” - edycja II

Autor: Agnieszka Dudek, Iwona Jaroń