ABC bezpieczeństwa na wakacjach i na drogach

29 maja 2023 roku naszą szkołę odwiedzili policjanci, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku oraz bezpieczeństwa na drogach.

Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasady ograniczonego zachowania w stosunku do obcych oraz jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem. Policjanci przypomnieli również o tym jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców oraz jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacyjnym. Podkreślili również ważną rolę elementów odblaskowych oraz telefonów alarmowych.

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa, a także dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Autor: Aneta Wojciechowska, Tatiana Durnaś