Wiosenne kompozycje

Wiosna to pora roku, która oferuje nam bogactwo zapachów, kolorów i smaków. To czas, kiedy przyroda budzi się do życia z zimowego snu. Zapach kwitnących drzew, dłuższe dni oraz promienie słoneczne sprawiają, że mamy więcej energii. Wiosna inspiruje do działania.

Dzisiaj (24.04.2023 r.) nasi uczniowie wykonali wiosenne kompozycje. Z wcześniej zerwanych i ususzonych kwiatów, kolorowych skorupek po orzechach włoskich, fistaszków i kawy wykonali przepiękne obrazy na papierowych talerzykach. Tasznik pospolity, dzika pokrzywa kwitnąca na fioletowo, żonkil, szafirek, tuja to roślinki, z których dzieci tworzyły swoje niesamowite obrazy. Zapach kwiatów unosił się w całej sali. Tworzenie własnych kompozycji sprawiło dzieciom ogrom radości oraz dostarczyło wielu doznań sensorycznych. Uczniowie oglądali, wąchali, dotykali każdą roślinkę, którą wzięli do ręki. Była to także okazja do spotkania i wspólnej pracy, a wytwory tejże pracy można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Dziękujemy za udział dzieci oraz nauczycieli w warsztatach, było to bardzo owocne spotkanie.

Autor: Agnieszka Zawalska, Ewelina Zwierzchowska, Anna Zalewska-Pabis