Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

"MOJE PIERWSZE KONTO OSOBISTE" - warsztaty w ramach projektu "MY MŁODZI FINANSIŚCI"

W dniu 20.04.2023 r. odbyło się kolejne warsztatowe spotkanie dla klas VII i VIII w ramach projektu "My Młodzi Finansiści" na temat "Moje pierwsze konto osobiste". Spotkanie to było niezwykle istotne, ponieważ pozwoliło uczniom na zdobycie wiedzy z zakresu możliwości jakie daje posiadanie osobistego konta bankowego.

Podczas warsztatów uczniowie przeszli przez proces zakładania pierwszego konta osobistego dla klienta 13-17 lat. Mieli możliwość spersonalizowania swojego bankowego profilu finansowego. Dowiedzieli się o korzyściach i zagrożeniach z tego wynikających. Zostali wprowadzeni w świat płatności mobilnych typu: blik, przelew na telefon, płatność smartfonem itp.

W trakcie spotkania uczniowie mieli również okazję do dyskusji na temat swoich doświadczeń związanych z zarządzaniem finansami. Wykazali się dużą wiedzą dotyczącą bezpiecznych płatności oraz zagrożeń czyhających na nich w świecie wirtualnych zakupów.

Spotkanie to było bardzo cenne z punktu widzenia edukacyjnego, ponieważ pozwoliło uczniom na zdobycie wiedzy, która może okazać się niezwykle przydatna w dorosłym życiu. Dzięki temu uczniowie będą mieli większą świadomość finansową oraz będą mogli podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące swoich finansów w przyszłości.

Projekt "My Młodzi Finansiści" ma na celu edukowanie młodzieży w zakresie finansów osobistych oraz przygotowanie jej do samodzielnego zarządzania swoimi finansami w przyszłości. Dzięki takim spotkaniom uczniowie zyskują cenną wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą im osiągnąć finansową niezależność w dorosłym życiu.

Autor: Agnieszka Dudek, Agnieszka Kańska, Iwona Jaroń, Danuta Nowak