Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

"Dwójka" najlepsza w piłce nożnej

W dniu 21.04.2023 r. na Stadionie Miejskim w Busku-Zdroju odbyły się eliminacje powiatu buskiego w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny, w trzech kategoriach wiekowych: U-8 – klasy pierwsze, U-10 – drugie i trzecie, U-12 – klasy czwarte i piąte. Nasi chłopcy dali z siebie wszystko i po emocjonującej walce do edycji wojewódzkiej otrzymały awans wszystkie trzy drużyny!!! Zawodnicy nie przegrali żadnego meczu! Zajęli pierwsze miejsca i w dniach 8-9 maja wezmą udział w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w Nowinach. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale. Opiekę sprawowali: Pani Lucyna Kozłowska i Pan Robert Papaj.

Puchar Tymbarku to największe tego typu rozgrywki dla dzieci w Europie, w których dotychczas udział wzięło blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Każda edycja Turnieju rozpoczyna się od meczów na etapie gminnym i powiatowym. Wiosną rozgrywane są finały wojewódzkie, których zwycięzcy dostają się do finału ogólnopolskiego. Ten rozgrywany jest w Warszawie, a wieńczy go Wielki Finał na PGE Narodowym. Swoją karierę w tym właśnie turnieju rozpoczynało wielu znanych piłkarzy: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Damian Kądzior, Marcin Kamiński, Filip Jagiełło, Bartosz Salamon.

Autor: Lucyna Kozłowska, Robert Papaj