„Szkolna Ławka Przyjaciółek”

Szkolna Ławka Przyjaciółek” stanęła na drugim piętrze naszej szkoły. Jest to miejsce wypoczynku i rozmów w czasie przerw dla uczniów.

Okazały narożnik wykonany jest z palet podarowanych przez właścicieli tartaku METROL ze Skorzowa. Ten oryginalny mebel efektownie wypełnił przestrzeń szkolną. Całości dopełniły kolorowe poduszki, uszyte przez wolontariuszy oraz kwiaty, którymi opiekują się uczniowie ze Szkolnego Koła Biologicznego.

Obok całej konstrukcji stoją tablice wykonane przez Panią Kasię Świąder-Sagan na temat „Realizuj marzenia”. Jest to, podobnie jak ŁawkaPrzyjaciółek, jedno z zadań konkursu organizowanego przez Akademię DojrzewaniaLactacyd®, w którym nasza szkoła bierze udział. Najważniejszym celem projektu jest profilaktyka zdrowotna dziewcząt w okresie dojrzewania.

Miejsce bardzo spodobało się uczniom i mamy nadzieję, że będzie im długo służyło, przyczyniając się do wzmacniania więzi koleżeńskich.

A może w tym miejscu powstaną nowe szkolne przyjaźnie?

Autor: Magdalena Lechowska-Brych, Katarzyna Świąder-Sagan, Anna Wilk