Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Aktywna świetlica!

Nasza świetlica szkolna to bardzo przyjazne miejsce. Uczniowie przed lub po zakończonych lekcjach, mogą spędzić tu czas wolny. Jedni wybierają cichy kąt, inni wolą aktywną integrację międzyklasową.

W ramach projektu edukacyjnego „MY MŁODZI FINANSIŚCI” zwiększyliśmy ilość pomocy dydaktycznych dostępnych podczas zajęć świetlicowych. To gry edukujące, rozwijające umiejętności matematyczno-finansowe - Monopoly, Biznes po polsku i europejsku, Remik, Chińczyk. Uczniowie dzięki nim mogą zdobyć wiedzę z zakresu zarządzania finansami oraz nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania swoimi pieniędzmi. Zwiększamy tym samym ich świadomość finansową, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach.
W ostatnim czasie w zajęciach uczestniczyły również wolontariuszki z ING Banku, które zaangażowały się we wspólne gry z uczniami. Rozwiązywały zadania związane z tematyką finansową, takie jak budżet, oszczędzanie czy inwestowanie. Przy okazji uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z bankowością oraz dowiedzieli się, jak działa bank i jakie usługi oferuje. Gry były dostosowane do wieku uczestników, co pozwoliło na ich pełne zrozumienie i przyswojenie. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, a autobus w tym dniu przyjechał zdecydowanie za wcześnie! Jednak nie jest to problem, jutro świetlica też będzie otwarta …

Serdecznie dziękujemy Paniom wolontariuszkom za aktywny udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne spotkania.

Autor: Agnieszka Dudek, Iwona Jaroń, Danuta Nowak