Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Zwiększamy bazę dydaktyczną

Ale się dzieje! Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami informacją o dalszych działaniach w ramach naszego projektu matematycznego MY MŁODZI FINANSIŚCI.

Właśnie dokonaliśmy zakupów nowych gier edukacyjnych, które wzbogacą bazę pomocy dydaktycznych naszej szkoły. Dla nas to ważne przedsięwzięcie, ponieważ wierzymy, że nauka poprzez zabawę jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozwijanie umiejętności matematycznych.

Gry edukacyjne:
-ćwiczą pamięć i spostrzegawczość,
-wspomagają koncentrację uwagi,
-pobudzają wyobraźnię,
-uczą logicznego myślenia,
-doskonalą konkretne umiejętności (np. dodawanie lub mnożenie),
-zagospodarowują czas wolny.

Zakupione gry edukacyjne są skierowane do uczniów z różnych klas i na różnym poziomie zaawansowania matematycznego. Oparte są na wielu tematach, takich jak geometria, algebra a także statystyka i prawdopodobieństwo. Gry mają również wartość rozrywkową. Dzięki temu nasi uczniowie mogą cieszyć się nauką matematyki w sposób zabawowy i przystępny. Uczniowie są bardziej skłonni do uczestnictwa w zajęciach, a jednocześnie uczą się nowych koncepcji matematycznych i społecznych, takich jak komunikacja, kooperacja czy empatia.

Autor: Agnieszka Dudek, Iwona Jaroń