Żelowy zawrót głowy

W dzisiejszym świecie dzieci mają coraz mniej doznań sensorycznych, a przecież zabawy sensoryczne są przyjemne, rozwijające i pobudzające wyobraźnię.

Tym razem w ramach innowacji pedagogicznej „Sensozabawy stymulujące zmysły” wykonaliśmy żelowe woreczki sensoryczne, które pobudzają wszystkie zmysły i dostarczają wielu przyjemnych doznań estetycznych.

Dzieci chętnie zabrały się do pracy. Do przygotowanych wcześniej woreczków wkładały żel i wybrane przez siebie ozdoby, a było w czym wybierać. Koraliki, brokaty, cekiny mieniły się pięknymi kolorami. Oprócz stymulacji dotykowej taka zabawka korzystnie wpływa na zmysł wzroku. Dzieci ugniatały woreczki, przesuwały paluszkami elementy, które się w nich znajdowały, sprawiało im to wiele przyjemności i radości.

Taki woreczek jest z pewnością wielofunkcyjną zabawką. Wspomaga rozwój dziecka poprzez integrację wrażeń sensorycznych.

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom, którzy zawsze chętnie zaszczycają nas swoją obecnością i wspólnie z nami wykonują te wspaniałe cudeńka.

Autor: Ewelina Zwierzchowska, Agnieszka Zawalska, Anna Zalewska-Pabis