Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Czy muszę opłacać podatki? – warsztaty w ramach projektu MY MŁODZI FINANSIŚCI

Dnia 26 lutego 2023 roku, tuż przed feriami, uczniowie klasy VIII b uczestniczyli w lekcji matematyki, która miała nieco inną formę niż zazwyczaj.

W ramach projektu MY MŁODZI FINANSIŚCI odbyły się zajęcia nt. podatków. Uczniowie poznali podstawy systemu podatkowego w Polsce, rodzaje podatków. Próbowali odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego państwo pobiera podatki?

Gość specjalny, Pani Renata Ząbek – przedstawiciel Fundacji ING DZIECIOM, wyjaśniła co to jest podatek Belki.

Przypominając sobie pojęcie procentu i sposoby obliczeń procentowych, uczniowie w sześcioosobowych zespołach zmagali się z wyliczeniem należnego podatku przy danym dochodzie oraz próbowali wykonać obliczenia związane z podatkiem VAT.

Mimo burzliwych dyskusji co do wysokości podatków, zajęcia upłynęły w miłej atmosferze, a temat podatków zapewne powrócił w rodzinnym gronie.

Autor: Agnieszka Kańska