Z wizytą w buskim Hospicjum

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariusze ze szkolnego wolontariatu „Młodzi dla Świata”, z inicjatywy Pana Dyrektora Dariusza Kumora, rozprowadzili w naszej szkole ozdoby wykonane przez pensjonariuszy Hospicjum w Busku-Zdroju.

Cała kwota została przekazana na ręce Dyrektora Hospicjum – Pana Jarosława Zatorskiego.

Z kolejną wizytą, do Hospicjum udała się klasa III b pod kierunkiem Pani Alicji Zdziarskiej i Marceliny Płonki oraz przedstawicielek wolontariatu szkolnego – Pani Anny Wilk i Magdaleny Lechowskiej-Brych.

Dzieci, poprzez jasełka „opowiedziały” pensjonariuszom historię Narodzenia Pańskiego, ukazując w zabawny sposób walkę dobra ze złem. Urok diabełków, które ciągle spierały się z aniołkami wywołał uśmiech na twarzach publiczności, a zaśpiewane pastorałki dostarczyły nieskrywanego wzruszenia.

Mali artyści po występie otrzymali gromkie brawa i słodki poczęstunek. Największym podziękowaniem zaś dla nauczycieli było wzruszenie i niezwykła radość pensjonariuszy z wizyty dzieci.

Autor: Alicja Zdziarska, Marcelina Płonka, Anna Wilk, Magdalena Lechowska-Brych