Imieniny: Hugona, Piotra

Podsumowanie projektu pt.: „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej” w BSCK

15 grudnia 2022 r. w BSCK odbyło się spotkanie kończące realizację projektu pt. „Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w Gminie Busko-Zdrój w ramach Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 (edycja 2022).

Na spotkanie zaproszony został Dyrektor PSP nr 2 – Pan Dariusz Kumor, który odebrał torbę medyczną z rąk Wojewody Świętokrzyskiego – Pana Zbigniewa Koniusza i Burmistrza UMiG Busko-Zdrój – Pana Waldemara Sikory.

Swą obecnością zaszczycili również: z-ca Komendanta Powiatowego Policji-Pan nadkom. Artur Pietras oraz Komendant Straży Miejskiej w Busku-Zdroju – Pan Roman Sobczyk.

Warto przypomnieć, że 8 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty, na których uczniowie klas VIII zdobyli wiedzę z zakresu efektywnych zasad wzywania i udzielania pomocy. Przeprowadzony był także wykład z instruktarzem oraz zajęciami praktycznymi.

W spotkaniu tym wzięły także udział laureatki konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej”, które zajęły czołowe miejsca, a których prace można jeszcze podziwiać na szkolnym korytarzu.

Były to: Laura Brużewicz kl. VII b, Izabela Lata kl. VI a, Maja Stawarz kl. VI a.

Wręczone zostały im nagrody książkowe i drobne gadżety.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Autor: Halina Mazur