Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Turniej Badmintona w ramach II Turnieju Trzech Rakiet organizowany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach

W dniu 29 listopada 2022 r. w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zagnańsku odbyły się w ramach II Turnieju Trzech Rakiet rozgrywki badmintona.

II Turniej Trzech Rakiet i jednocześnie Turniej Badmintona rozpoczął Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik, który powitał zawodników i podkreślił znaczenie aktywności sportowej w życiu każdego człowieka. W sportowych zmaganiach wzięło udział łącznie 100 zawodników w dwóch grupach wiekowych: 57 uczniów i 43 pracowników. Wszyscy startujący zawodnicy zdobyli punkty do ogólnej klasyfikacji, która ma wyłonić Mistrza Trzech Rakiet. Turniej Trzech Rakiet obejmuje łącznie trzy dyscypliny, rozgrywane w następującej kolejności: badminton, tenis stołowy i tenis ziemny. Każda dyscyplina rozgrywana jest w kategorii kobiet i mężczyzn w dwóch grupach wiekowych: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz nauczyciele i pracownicy szkół z woj. świętokrzyskiego. Zawodnicy zgłoszeni do Turnieju, aby zdobyć tytuł Mistrza Trzech Rakiet muszą wziąć udział we wszystkich rozgrywkach w trzech dyscyplinach. Suma punktów uzyskana w poszczególnych rozgrywkach wyłoni ostatecznie zwycięzców Turnieju.

Naszą szkołę reprezentuje nauczyciel wychowania fizycznego pani Agnieszka Mączyńska, która w turnieju badmintona zaprezentowała się znakomicie i zajęła II miejsce w kategorii kobiet/pracownicy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Agnieszka Mączyńska