Warsztaty robienia ozdobnych świec zapachowych

22 listopada 2022 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Sensozabawy stymulujące zmysły” odbyły się warsztaty robienia świątecznych świec zapachowych.

Do naszej szkoły została zaproszona pani Paulina Figiel-Gut, pod której kierunkiem dzieci wykonywały świece. Na początku zajęć pan i pani dyrektor przekazali na ręce Pani Pauliny komplet bombek choinkowych, wykonanych przez młodzież z wolontariatu „Młodzi dla Świata”. Bombki trafią na licytację na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Anioł”.

Dzieci wraz z panią Pauliną oraz nauczycielami współorganizującymi kształcenie uczniów niepełnosprawnych projektowały kolorowe świeczki w szklanych naczyniach, wykorzystywały różne dodatki takie jak: koraliki, brokat, ale też produkty pochodzenia naturalnego: cynamon, kawę, wanilię, suszone owoce, płatki kwiatów.

Warsztaty dostarczyły dzieciom wrażeń nie tylko estetycznych, ale również sensorycznych – poznawały one po zapachu wszystkie naturalne produkty użyte do zrobienia świec.

Tego typu zajęcia dają dzieciom wiele radości i łączą wymiar poznawczy z dobrą zabawą.

Autor: Agnieszka Zawalska, Ewelina Zwierzchowska, Anna Zalewska-Pabis