Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju

28-100, Busko-Zdrój, ul. Janusza Korczaka 13 tel.: 41 378 33 37 e-mail: sp2@oswiata.busko.pl

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 452806
  • Do końca roku: 89 dni
  • Do wakacji: 262 dni

Kalendarium

Wtorek, 2023-10-03

Imieniny: Bogumila, Gerarda

Klasa IV a świętowała Dzień Dziecka w Parku Linowym

W kalendarzowym Dniu Dziecka, dzieci oczekują zwiększonej dawki przyjemności, łakoci i większej swobody. Dlatego wychowawczynie klasy IV a postanowiły sprostać oczekiwaniom uczniów i zorganizowały wyprawę do Parku Linowego „Małpi Gaj”.

Po złożeniu uczniom życzeń i skosztowaniu pysznych słodyczy wyruszyliśmy na wycieczkę. Po drodze minęliśmy piękną łąkę kwietną, która jest finalnym efektem realizowanego przez gminę projektu poświęconego gospodarowaniu miejską zielenią. Kwitną tu chabry, maki, dziewanny, wiesiołki, len. Kwiaty miododajne.

Na dłuższy postój zatrzymaliśmy się na terenie „nowego” Parku Zdrojowego, na trójmasztowym okręcie wraz z huśtawkami, hamakami. Ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia i wiele innych urządzeń zabawowych sprawiły dzieciom ogromną radość.

Przed godziną 10 dotarliśmy do celu naszej wyprawy. Czekały na nas trasy o różnym stopniu trudności i mnóstwo przeszkód. Pierwszą trasę oznaczoną kolorem pomarańczowym musiał przejść każdy użytkownik, bowiem jest to tak zwana trasa szkoleniowa, na której uczy się używać sprzętu. Poprawne przejście tej trasy uprawnia do wejścia na kolejne.

W drodze powrotnej oczywiście zatrzymaliśmy się lodziarni.

Po tak mile spędzonym dniu, już planujemy przyszłoroczny Dzień Dziecka również na sportowo.

Autor: Wioletta Kumor, Anna Zalewska-Pabis