Sukces uczniów PSP nr 2 w XXI Gminnym Konkursie Recytatorskim „Kosmiczne Marzenia”
Dnia 8 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Busku - Zdroju odbył się XXI Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Kosmiczne Marzenia”.
W wydarzeniu udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych gminy Busko - Zdrój, prezentując swoje umiejętności recytatorskie oraz wrażliwość artystyczną.
Szkołę Podstawową nr 2 w Busku - Zdroju reprezentowali:
- Zuzanna Augustyniak z grupy „0” - wiersz „Marzenia” Hanny Niewiadomskiej,
- Krystian Cebula z klasy 1A - utwór „Lepsza planeta” P. Gołuch,
- Marika Poniewierska z klasy 1B - wiersz „Marzenia” Hanny Niewiadomskiej,
- Arina Chalenko z klasy 1C - utwór „Pstryczek” autora nieznanego,
- Aleksandra Kuza z klasy 2A - wiersz „Astronauta” Anny Kamieńskiej,
- Iga Dziedzic z klasy 3B - utwór „Lepsza planeta” P. Gołuch.
Słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali swoje recytacje i godnie reprezentowali naszą szkołę. Każdy występ był wyjątkowy i zasługiwał na wielkie brawa. Występy następujących uczniów zostały docenione przez jury konkursowe.
W kategorii klas 0 - 1:
I miejsce zdobyła Arina Chalenko, przygotowywana przez p. Natalię Kulę,
wyróżnienie zdobyła Marika Poniewierska, przygotowana przez p. Annę Zalewską-Pabis.
W kategorii klas 2 - 3:
I miejsce zdobyła Iga Dziedzic, przygotowywana przez panie Iwonę Jaroń oraz Halinę Mazur;
III miejsce zajęła Aleksandra Kuza, przygotowywana przez p. Agnieszkę Dudek.
To jednak nie koniec emocji - już pod koniec maja odbędzie się etap międzypowiatowy konkursu. Będziemy z zainteresowaniem śledzić dalsze losy naszych reprezentantów.
Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za życzliwość, wsparcie oraz doskonałą współpracę podczas przygotowań do konkursu.