Muzyczna audycja w PSP nr 2 w Busku - Zdroju
Dnia 7 maja 2026 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju odbyła się audycja muzyczna. Naszą szkołę po raz kolejny odwiedziła Orkiestra Dęta ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku - Zdroju. Wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor szkoły Pan Dariusz Kumor.
Audycję poprowadził Radosław Czajka, który zapowiadał kolejne utwory oraz prezentował instrumenty tworzące orkiestrę dętą. Uczniowie mieli okazję poznać indywidualne brzmienie takich instrumentów jak flet poprzeczny, klarnet, saksofon, trąbka, tuba oraz perkusja.
Podczas koncertu wysłuchaliśmy utworów muzyki poważnej i rozrywkowej, na które publiczność reagowała entuzjastycznie. Dodatkowo pan Paweł Korepta przedstawił zasady rekrutacji do szkoły muzycznej. Przypomniał, że termin składania dokumentów upływa 31 maja 2026 roku oraz zachęcał dzieci i młodzież do rozwijania swoich pasji muzycznych w cztero i 6-letnim cyklu kształcenia.
Uczniowie naszej szkoły, którzy wystąpili w orkiestrze, zaprezentowali się znakomicie i z widocznym zaangażowaniem wykonywali przygotowane utwory. Publiczność nagradzała młodych muzyków gromkimi brawami. Występ dostarczył nam wielu emocji. To wydarzenie po raz kolejny pokazało, że pielęgnowany talent, systematyczna praca oraz pasja mogą przynosić wspaniałe efekty. Coroczne wizyty młodych muzyków są dla społeczności naszej szkoły ważnym wydarzeniem kulturalnym.
Serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły muzycznej, szczególnie pani Annie Sikorze, za zaangażowanie w organizację audycji muzycznej.