Wycieczka klas III a i III b do Krakowa
W dniu 5 maja 2026 r. uczniowie klas III A i B wraz z wychowawcami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa. Już od samego rana wszystkim towarzyszył dobry humor. A nadto piękna, słoneczna pogoda, sprzyjała zwiedzaniu dawnej stolicy Polski.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy w okolicach Barbakanu oraz Bramy Floriańskiej. Następnie przeszliśmy ulicą Floriańską, podziwiając piękne, zabytkowe kamienice i niezwykły klimat krakowskiego Starego Miasta. Kolejnym punktem wycieczki był Rynek Główny - jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, gdzie mogliśmy podziwiać wyjątkowy ołtarz autorstwa Wita Stwosza. Duże wrażenie zrobiły na nas również Sukiennice pełne straganów z kolorowymi pamiątkami i regionalnymi wyrobami.
Następnie wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie, które zostało otwarte w 2010 roku. Była to dla nas ciekawa lekcja historii. Podczas zwiedzania mogliśmy zobaczyć między innymi dawne ulice Krakowa, średniowieczne zabudowania, stare monety, narzędzia i przedmioty codziennego użytku sprzed setek lat. Multimedialna trasa oraz efekty dźwiękowe i świetlne sprawiły, że wszyscy z zainteresowaniem odkrywali tajemnice dawnego Krakowa.
Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na chwilę odpoczynku i pyszne lody. Zmęczeni, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.