Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju

28-100, Busko-Zdrój, ul. Janusza Korczaka 13 tel.: 41 378 33 37 e-mail: sp2@oswiata.busko.pl

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2131906
  • Do końca roku: 199 dni
  • Do wakacji: 11 dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2026-06-15

Imieniny: Jolanty, Lotara

Wycieczka klas III a i III b do Krakowa

W dniu 5 maja 2026 r. uczniowie klas III A i B wraz z wychowawcami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa. Już od samego rana wszystkim towarzyszył dobry humor. A nadto piękna, słoneczna pogoda, sprzyjała zwiedzaniu dawnej stolicy Polski.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy w okolicach Barbakanu oraz Bramy Floriańskiej. Następnie przeszliśmy ulicą Floriańską, podziwiając piękne, zabytkowe kamienice i niezwykły klimat krakowskiego Starego Miasta. Kolejnym punktem wycieczki był Rynek Główny - jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, gdzie mogliśmy podziwiać wyjątkowy ołtarz autorstwa Wita Stwosza. Duże wrażenie zrobiły na nas również Sukiennice pełne straganów z kolorowymi pamiątkami i regionalnymi wyrobami.
Następnie wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie, które zostało otwarte w 2010 roku. Była to dla nas ciekawa lekcja historii. Podczas zwiedzania mogliśmy zobaczyć między innymi dawne ulice Krakowa, średniowieczne zabudowania, stare monety, narzędzia i przedmioty codziennego użytku sprzed setek lat. Multimedialna trasa oraz efekty dźwiękowe i świetlne sprawiły, że wszyscy z zainteresowaniem odkrywali tajemnice dawnego Krakowa.
Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na chwilę odpoczynku i pyszne lody. Zmęczeni, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Autor: Alicja Zdziarska, Iwona Jaroń