Gminny Konkurs Poezji – rozstrzygnięty

Ula i Ewa z dyplomami przy gazetce na szkolnym korytarzuW tym miesiącu został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Poezji „Moje miasto w poezji” organizowany przez PSP nr 1 w Busku-Zdroju.

Uczennice klasy VII c Urszula Sołtys i Ewa Sroka przystąpiły do w/w konkursu przedstawiając w formie wiersza piękny opis naszego miasta. Zadbały o wszelkie detale. Dobrały słowa, wykorzystały rytm, rymy i opisały w poetycki sposób ciekawe miejsca naszego miasta, zabytki, ostatnio powstałe inwestycje oraz szkołę do której z dumą uczęszczają.

Trud nie poszedł na marne! Ula zajęła I miejsce, a Ewa II.

Gratulujemy przede wszystkim odwagi i wiary we własne możliwości. Udowodniły, że trening czyni mistrza i można osiągnąć sukces jeśli tylko się chce. Być może prześwietlała im myśl Kinga: „Potrafisz. Powinieneś. I jeśli jesteś na tyle odważny, by zacząć pisać, zaczniesz…”

Zachęcamy do lektury! Wiersze naszych „poetek” dostępne są na gazetce umieszczonej na szkolnym korytarzu.

Autor: Halina Mazur