Razem ubieramy choinkę 2021

10 grudnia odbyła się już kolejna, VII edycja, gminnego konkursu „Razem ubierzmy choinkę”, mającego na celu kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych wśród dzieci i młodzieży. Ocenie podlegają surowce użyte do wykonywania ozdób, punktowane są surowce naturalne, oryginalność pomysłów, estetyka i precyzja wykonania ozdób, oraz efekt końcowy – walory estetyczne ubranej choinki.

Na buskim rynku zebrała się młodzież i dzieci z przedszkoli i szkół. Naszą szkołę reprezentowała klasa VII c, która stroiła choinkę i umilała czas strojenia śpiewaniem kolęd.

Klasa VII c stroi choinkę.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu klasa VII c śpiewa kolędy.

Dziewczynki udzieliły też wywiadu telewizji regionalnej TVP Kielce. Wśród dzieci pojawił się też Mikołaj, który rozdawał wszystkim cukierki. Dzieciom jak każdego roku pomagał pan Krzyś.

Mikołaj rozdaje cukierki.

Każdego roku staramy się stroić choinkę w ozdoby wykonane w duchu recyklingu i z naturalnych materiałów. W tym roku wykorzystaliśmy zużyte żarówki, kamyki, szyszki, plastry drzewa, gałązki dzikiej róży, jarzębiny, kaliny.

Ozdoby wykonane z żarówek, kamyków, szyszek i gałązek.

W wykonanie ozdób zaangażowała się cała szkoła, i choć wszystkie ustrojone choinki wyglądały pięknie i oryginalnie, to jury uznało właśnie naszą choinkę za najładniejszą.

Obrady jury, wręczenie nagrody i wspólne zdjęcie.

Nasza choinka w pełnej krasie.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w wykonanie ozdób.

Ewa Gunia, Marzena Gzyl, Halina Mazur, Marcelina Płonka, Alicja Zdziarska