Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju

28-100, Busko-Zdrój, ul. Janusza Korczaka 13 tel.: 41 378 33 37 e-mail: sp2@oswiata.busko.pl

Puchar Tymbarku - rozgrywki powiatowe

17 kwietnia na stadionie miejskim w Busku - Zdroju rozegrano zawody szczebla powiatowego w piłkę nożną dziewcząt i chłopców o „Puchar Tymbarku”. Zawody te miały na celu wyłonić zwycięzcę, który będzie jednocześnie reprezentantem naszego regionu w Finale Wojewódzkim w Nowinach.

Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny chłopców w kat. U-10 i U-12 i jedną drużynę dziewcząt w kategorii U-12.

Ponad 20 drużyn wzięło udział w zmaganiach na boisku. Rywalizacja była bardzo zacięta i o ostatecznym zwycięstwie decydował czasami jeden gol. Tak było w przypadku naszej drużyny dziewcząt, która nie przegrała żadnego meczu a zajęła ostatecznie II miejsce ze względu na stosunek bramek strzelonych w turnieju.

W kat. U-10 nasi chłopcy zdecydowanie pokonali wszystkie drużyny zarówno w grupie jak i w fazie pucharowej. Zajęli I miejsce i awansowali do Finału Wojewódzkiego.

Trochę mniej szczęścia miała drużyna naszych starszych chłopców, która zajęła II miejsce, przegrywając w finale z drużyną z PSP nr 3 w Busku - Zdroju.

Skład drużyny kat. U-10: Oskar Grochowina, Łukasik Dominik, Grzesiak Miłosz, Książek Miłosz, Paluch Adam, Antoni Domagała, Pyrz Michał, Walas Szymon, Wodecki Aleks, Głowania Tymoteusz, Golba Nikodem, Wróblewski Jan, Ziętal Dawid, Zelek Seweryn - trener Robert Papaj

Skład drużyny dziewcząt w kat. U-12: Ida Krawczyk, Kinga Mierzwa, Zuzanna Majka, Julia Suwara, Nina Kaleta, Julia Marzec, Emilia Gromkiewicz, Zuzanna Bałaga, Kinga Bałaga, Barbara Sokołowska - trener Agnieszka Mączyńska

Skład drużyny chłopców w kat. U-12: Marcel Szugajew, Oliwier Więcek, Jakub Zagnański, Alan Szymański, Maj Igor, Leon Złotnik, Łukasz Koźmiński, Matvii Kozachenko, Jan Makuch - opiekun Lucyna Kozłowska

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale wojewódzkim w maju.

Autor: Agnieszka Mączyńska