FOCUS ON THE USA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych „Focus on the USA”. Finał odbył się 17 kwietnia 2024 r. w PSP im. Jana Pawła II w Zbludowicach.

Finaliści zostali wyselekcjonowani w drodze dwuetapowych eliminacji; naszą szkołę reprezentowali Weronika Wielogórska (klasa 8b), Leila Kucharz (klasa 6b) i Wojciech Partyka (klasa 7b).
Przygotowanie do konkursu wymagało wytężonej pracy od uczestników, zwłaszcza że materiały źródłowe, które stanowiły numery czasopisma „Zoom in on America” były wyłącznie w języku angielskim. Wiedzę uczniów sprawdzała komisja składająca się z pracowników Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie.
Nasza drużyna poradziła sobie bardzo dobrze, w pełni pokazała swoje umiejętności, jednak do uzyskania tytułu laureata zabrakło im odrobiny szczęścia.
Gratulujemy im wysokiego poziomu kompetencji językowych, wiedzy i pracowitości.

Autor: A. Jastrzębska, A. Kurzeja, M. Sajdłowski