Iskry Niepodległej

Ponad rok temu w Polskę wyruszyła niezwykła, magiczna ciężarówka Odwiedziła mniejsze i większe miejscowości, a tydzień temu zawitała do Buska.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym, cyfrowo - kosmicznym spektaklu. Wygenerowana przewodniczka prowadziła widzów przez polski świat naukowy, pokazując wybitne umysły naukowczyń i naukowców. Polaków, którzy zmieniali świat. Narracja, efekty wizualne - to wszystko sprawiało, że ta nietypowa lekcja świetnie się zapamiętywała, a dostęp do interaktywnych materiałów utrwalił nową wiedzę.
Historia to nie tylko polityka i wojny, historia to ludzie, ich codzienność oraz ciężka praca wybitnych umysłów, aby tę codzienność ułatwić. A polska nauka, to nie tylko, przewspaniała przecież, Maria Skłodowska - Curie, ale też setki mniej znanych, ale nie mniej wybitnych postaci. Dziękujemy, że mogliśmy je poznać.

Autor: Katarzyna Rusak-Szumilas