„Dotknij, poczuj, zobacz…”

22 marca odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Dotknij, poczuj, zobacz…”. Podczas tych zajęć uczniowie klasy II a wraz ze swoją koleżanką Mileną, uczennicą klasy V a wykonali „królikowe” pojemniki na długopisy.

Dzięki tym zajęciom uczniowie nie tylko doskonalili swój zmysł wzroku, dotyku, ale nauczyli się również, że można przedmiotom dać drugie życie. Pojemniki powstały z puszek po przetworach konserwowych. Okazało się, że puszki są mniejsze, większe, gładkie, karbowane oraz że nagrzewają się podczas trzymania ich w dłoniach. Po pomalowaniu ich farbą zmieniły swoją fakturę. Uszka i łapki zostały wykonane z papieru piankowego pokrytego brokatem oraz gładkiego. Za ogonki oraz noski posłużyły miękkie pomponiki, a wąsy powstały z kreatywnych patyczków.
To nasz przepis na sensoryczny przybornik na długopisy.

Autor: Agnieszka Siepracka, Marzena Gzyl, Magdalena Lechowska - Brych